Drukarki laserowe Kyocera Mita MARES Sp. z o.o. - regionalny dystrybutor drukarek Kyocera Mita
 
Drukarki laserowe Kyocera
Skontaktuj się z nami
Pobierz bieżący cennik
Informacje prasowe na temat drukarek
Porównaj koszty eksploatacji
Często zadawane pytania
Pobierz najnowsze sterowniki
Technologia druku Ecosys
Technologia druku ECOSYS

Przedstawiamy Państwu unikalną technologię drukowania Ecosys. Od ponad dziesięciu lat umożliwia ona produkowanie urządzeń o najniższych całkowitych kosztach eksploatacji. Ecosys uwzględnia koncepcję recyclingu oraz zawiera całą gamę rozwiązań systemowych.

Technologia druku ECOSYS

Ekonomia

Jednym z ważniejszych elementów drukarek Ecosys jest twardy ceramiczny bęben wytrzymujący nawet kilkaset tysięcy wydruków. Bęben i zespół wywołujący stanowi integralną część drukarki, a nie pojemnika z tonerem, jak ma to miejsce w konkurencyjnych rozwiązaniach, gdzie w przybliżeniu co 5 000 lub 15 000 wydruków wymieniany jest nie tylko toner, ale również światłoczuły bęben wraz z innymi elementami. Sumując całkowite koszty wydruku, na które składa się cena tonera, papieru i zużytej energii elektrycznej oraz uwzględniając wyjątkowo długą żywotność drukarek serii Ecosys, można dojść do wniosku, że drukarki firmy Kyocera Mita są bezkonkurencyjne.

Podstawową cechą wszystkich drukarek Ecosys jest długi czas życia oraz rozdzielenie pojemnika tonera i bębna. Ponieważ jedynym materiałem eksploatacyjnym jest toner, całkowity koszt drukowania jest wyjątkowo niski. Proponujemy Państwu zapoznanie się ze szczegółowym porównaniem z konkurencją. Zapraszamy również do skorzystania ze specjalnego kalkulatora kosztów, który wskaże, ile mogą Państwo zaoszczędzić wybierając drukarki Kyocera Mita.

Ekologia

Troska o środowisko naturalne to już obecnie nie tylko kwestia moralna. Coraz częściej stanowi ona istotne kryterium wyboru sprzętu. Ochrona środowiska jest jedną z podstawowych koncepcji zawartych w produktach firmy Kyocera Mita. Urządzenia te, poczynając od etapu projektowania, są konstruowane z myślą o czystym środowisku.

Jedynym odpadem powstającym w trakcie eksploatacji drukarek Ecosys jest pojemnik po zużytym tonerze. Posiada on wyraźne oznaczenia ułatwiające powtórne przetworzenie. Sam toner jest nietoksyczny i ulega biodegradacji. Wszystkie te cechy, w połączeniu z niewielkim poborem mocy oraz znikomą emisją ozonu, powodują, że drukarki Kyocera Mita są naprawdę przyjazne środowisku naturalnemu.

Drukarki z serii Ecosys jako pierwsze drukarki laserowe otrzymały certyfikat "Blue Angel". Wymaga on ścisłego przestrzegania wysokich standardów ekologicznych, między innymi emisji ozonu oraz poziomu hałasu. Wszystkie obecnie produkowane drukarki Kyocera Mita spełniają warunki normy "Blue Angel".

Technologia druku ECOSYS

Oprócz projektowania i produkowania przyjaznych środowisku naturalnemu drukarek, firma Kyocera Mita stworzyła również w pełni ekologiczne opakowanie dla swoich urządzeń. Jest ono wykonane z materiału pochodzącego w stu procentach z powtórnego przetworzenia, a po wykorzytaniu może być ponownie poddane recyclingowi.

Rozwiązania Systemowe

Standardowy interfejs równoległy (Centronics) może być wystarczający dla drukarki podłączonej bezpośrednio do jednego komputera. Sprawa zaczyna być jednak bardziej złożona w przypadku drukowania zdalnego. Wszystkie modele drukarek Kyocera Mita mogą być wyposażone w kartę sieciową, która współpracuje z większością systemów operacyjnych (protokoły IP oraz IPX) umożliwiając także zwiększenie wydajności drukowania.

Prescribe II, język opisu strony stworzony przez firmę Kyocera Mita, pozwala w szybki i łatwy sposób tworzyć formularze, znaki graficzne, nagłówki, stopki, itp. Wszystkie te elementy mogą być przechowywane w drukarce (na dysku twardym, na karcie CompactFlash lub w pamięci RAM) i drukowane poprzez wywołanie specjalną komendą. Oszczędza to czas, a także zmniejsza ruch w sieci.

Opcjonalne wyposażenie drukarek pozwala na ich dostosowywanie do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu są one wykorzystywane w sposób maksymalnie efektywny, umożliwiając równocześnie zwiększanie funcjonalności wraz z rosnącymi potrzebami. Nie ma konieczności kupowania nowej druakrki, aby zrealizować określone zadania. Zwykle wystarczy tylko dołączyć odpowiedni moduł do istniejącego urządzenia. Drukarki Kyocera Mita mogą drukować na papierze o różnych rozmiarach i gramaturze. Do większości z nich dostępny jest moduł drukowania dwustronnego (dupleks).